"דופק" הינו מיזם בעל גישה קהילתית-חברתית המאגד בתוכו מגוון של קבוצות וסדנאות מרחיבות תודעה ותקשורת תוך-אישית ובינאישית, כאשר אלו מותאמות לקהלים שונים, לצרכים משתנים ולערוצי התפתחות מגוונים. "דופק" בא להוות עבורכם מקפצה שמטרתה להנגיש ולהלחים את חיי הנפש למשימות החיים הקונקרטיות, ולסלול שביל אל עבר חיים מלאים, רצופי חיבור פנימה, חקירה אישית ותנועה ספיראלית. 
 

הקבוצות והסדנאות המופיעות בעמוד "קבוצות וסדנאות" מונחות על ידי נשות מקצוע מהשורה הראשונה בעולם הנחיית הקבוצות והטיפול.

בנוסף, ישנן מספר קבוצות בתנועה ובהרכבה: קבוצה להתפתחות אישית ועסקית לנשים עצמאיות, סדנת העצמה נשית וסטיילינג, קבוצה בנושא משברי חיים לחברה הדתית/חרדית, קבוצה לשיפור מיומנויות חברתיות לנוער, סדנה פרקטית לקבלת כלים להנחיית קבוצות, סדנה בנושא תקשורת מקרבת ועוד.

ארגונים וחברות - מוזמנים לפנות אלינו בבקשה לבניית סדנה מותאמת במיוחד עבורכם. 

 

סדנאות התפתחות אישית - מה זה בכלל?

הסדנאות של דופק להתפתחות אישית מאפשרות לכל אדם להכיר ולחקור את עצמו היטב, לבחון את מנעד הרגשות שלו, את הדרך בה הוא מגיב לאתגרי החיים ואת האופן בו הוא מקיים מערכות יחסים עם הסביבה. 

השתתפות בסדנאות עוזרת לשמור על קו רציף של תקשורת עם עצמנו, ובכך לבנות חיים מחוברים ומאושרים יותר. 

אנו מאמינים בכוחה של הקבוצה ובמתן מענה על מספר צרכים בסיסיים, המסופקים אצל המשתתפים: 

שייכות - החל מגילאי ילדות ועד הבגרות המאוחרת ולאור העובדה שאנו יצורים חברתיים, אנו מחפשים קבוצת השתייכות. בעזרת חוויות בינאישיות חיוביות, נוכל לייצר במפגש קבוצתי תחושה חזקה ועוצמתית של ביחד. 

השפעה - העצמת תחושת המשמעות והסיפוק האישי של המשתתף בעזרת היכולת להשפיע על אחרים. 

קבלה - קבלת פידבק חיובי משאר חברי הקבוצה מחזקת את האדם בדרכו. 

בא לך תהליך עמוק יותר? - יש לנו תשובה גם לזה!

 לחבר את החלקים - קבוצה להתפתחות אישית

ההבדל המהותי בין הטיפול הפרטני לטיפול הקבוצתי, הוא העובדה שהמשתתף מקבל פידבקים לא רק מהמטפל עצמו, אלא מכלל חברי הקבוצה. הטיפול מכוון להבנת קשייו של המשתתף ומעודד לשינוי קוגניטיבי, התנהגותי ורגשי. 

משתתפים רבים חוששים כי מפגש קבוצתי יעסוק פחות בהם, שכן יש מספר משתתפים והיחס לכולם יכול להיות לא שוויוני. כמו כן, קיימת סטיגמה על עבודה קבוצתית המתקשרת אוטומטית לקבוצת תמיכה שבה משתתפים אומרים אחד לשני "אנחנו אוהבים אותך. יהיה בסדר". דבר זה רחוק מהמציאות שנות אור! 

אל תרגישו חריגים - טעות זו מאפיינת רבים, אך קיימים מס' יתרונות בולטים של עבודה קבוצתית אשר לא ניתן להשיג במפגש פרטני. הגיע הזמן להכיר אותם:  

פידבק מגוון: קבלת תמונת מצב מקיפה ורחבה יותר ביחס למצבו הכללי של המשתתף. בעוד שבטיפול פרטני, המטופל מקבל פידבק רק מהמטפל - כאן יכול המשתתף להיחשף למגוון רחב של פידבקים בנוגע למצבו הרגשי, התנהגותי ודרכי ההתמודדות שלו בסיטואציות שונות ומורכבות. 

למידה הדדית - פסיבית:  במפגש הקבוצתי יכול המשתתף להיחשף לדפוסי התנהגות, מבנה אישיות ודרכי התמודדות שונים של שאר חברי הקבוצה במצבי חיים שונים. כך, הוא יכול גם רק באמצעות הקשבה לפתוח צוהר לעולם חדש בעצמו, אליו הוא לא היה מודע בשיח פנימי אישי. 

תמיכה - באופן טבעי, טיפול קבוצתי מספק רשת רחבה יותר של תקשורת, מגע והכלה. 

התנסויות בזמן אמת - בעוד שבטיפול פרטני המטופל מעלה למודעות את דרכי ההתמודדות שלו במצבי חיים שונים ונדרש לבצע יישום של התובנות באופן עצמאי, כאן יכול המטופל, במסגרת בטוחה ויציבה, להתנסות בסגנון התנהגות חדש ולשים לב מה הוא מרגיש ביחס לשינוי שיצר. 

המפגש הבינאישי האינטנסיבי מאפשר לכל אחד מהמשתתפים להתנסות בזמן אמת ביצירת, שימור והתמודדות עם אינטראקציות בינאישיות ותוך-אישיות. 

למשל, אדם שמתקשה להתמודד עם עימותים במערכות יחסים שונות בחייו - יכול לתרגל התמודדות עם קונפליקטים במסגרת הקבוצתית ולקבל פידבק על האופן בו פעל הן מהמנחה והן משאר חברי הקבוצה. 

טיפול תחום בזמן - יש דד ליין לסיום, מה שמשפיע על האינטנסיביות של התהליך הפנימי ובאופן אוטומטי מייצר אצל המשתתפים האצה לעבר יצירת שינוי בדרך לחיים אותנטיים וטובים יותר - פנימה והחוצה. 

חסכון בכסף - הטיפול הקבוצתי זול משמעותית מטיפול פרטני. 

לסיכום, למפגשים/טיפולים קבוצתיים יתרונות רבים המאפשרים למשתתף לגלות, להיחשף ולתרגל התמודדות עם מנעד רגשות רחב ביותר: כעס, תסכול, פחד, חרדה, שמחה, עצב, קנאה, תחרות ועוד. מערכות יחסים הן חלק בלתי נפרד מחיינו - הן במסגרת העבודה והן במסגרת החיים האישיים והמשפחתיים שלנו. ככל שנכיר את עצמנו לעומק, דרך אחרים ודרך התבוננות פנימית, נוכל להרגיש שלווים, מחוזקים ובעלי יכולת התמודדות בכל סיטואציית חיים שתבוא לפתחנו. 

שירה אלמושנינו , מייסדת ובעלים.

מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אמנויות, בוגרת תואר בפסיכולוגיה ובעלת ניסיון עשיר ומגוון בתחום הנחיית קבוצות - בין היתר קבוצות משימה, קבוצות הדרכה, קבוצות הכשרה וקבוצות דינמיות. בעלת ידע רב בתחום המיניות הבריאה והפוגענית ובתחום השיקום בבריאות הנפש. בחמש וחצי שנים האחרונות ניהלתי מקצועית (ניהול ארצי) את תחום החברה והפנאי בעמותת 'אנוש' - העמותה הישראלית לבריאות הנפש.

הנחתי (ועדיין) קבוצות של מתמודדי נפש בנושאים שונים, העברתי ובניתי תכניות הכשרה לצוותים מקצועיים רבים בנושאים שונים, בין היתר: מיניות בריאה ופוגענית, כישורים חברתיים, בניית תכנית התקדמות - מטרות ויעדים, ניהול צוות רחב, הנחיית קבוצות, למידה מהצלחות, שיקום בבריאות הנפש, עבודה עם קבוצת מתנדבים, תכנון והפקת אירועים, עבודה בצוות, ניהול מקצועי, התמקצעות בעבודה מרובת משימות, ניהול זמן ועוד. 

אני מאמינה כי עבודה עם אנשים ואינטראקציות בינאישיות מפגישות אותנו עם עצמנו ומאפשרות לנו לחוות מנעד רגשות אינסופי. מפגשים קבוצתיים מעוררים אצל המשתתפים שיקוף והתבוננות פנימית, פסיבית ואקטיבית, אשר מניעה תהליכי שינוי בשלל תחומי חיינו. 

דרך עבודה קבוצתית המשתתף נחשף לעולמות תוכן פנימיים של עצמו ושל האחר, מזהה את דפוסי ההתנהגות ודרכי ההתמודדות המאפיינים אותו, גם כאשר הוא בוחר להיות שותף שקט בקבוצה. היכולת לקבל ראי הן ממנחה הקבוצה והן משאר המשתתפים, מאפשרת לאדם לחקור ולהעמיק במבנה אישיותו ובו זמנית גם להתנסות ולתרגל מיומנויות חדשות במסגרת בטוחה, יציבה ומאפשרת. 

בתוך מפגש קבוצתי אנו יכולים לאפשר לעצמנו להוציא החוצה תסכול, כעס, עצב, קנאה ובמקביל להרגיש שייכות, תמיכה והכלה. מפגש קבוצתי, ובייחוד טיפול קבוצתי, מוכיח את עצמו כשיטת התערבות יעילה ביותר במשך שנים. 

להרשמה