Wildlife

מי אנחנו

"דופק" הינו מיזם בעל גישה קהילתית-חברתית המאגד בתוכו מגוון של קבוצות וסדנאות מרחיבות תודעה ותקשורת תוך-אישית ובינאישית, כאשר אלו מותאמות לקהלים שונים, לצרכים משתנים ולערוצי התפתחות מגוונים. "דופק" בא להוות עבורכם מקפצה שמטרתה להנגיש ולהלחים את חיי הנפש למשימות החיים הקונקרטיות, ולסלול שביל אל עבר חיים מלאים, רצופי חיבור פנימה, חקירה אישית ותנועה ספיראלית. מתי בפעם האחרונה הקשבת לדופק הפנימי שלך?
 

הקבוצות והסדנאות שלנו מונחות על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע בעולם הנחיית הקבוצות והטיפול.
החזון שלנו הוא לייצר פלטפורמה שתפקידה לתת מענה לצרכים
 הרגשיים הקיימים אצל קהלי יעד מגוונים, 
בכדי לקדם את תהליכי ההתפתחות האישיים ושביעות הרצון הכללית מהחיים, של כל אדם הרוצה בכך. 

 

אנחנו חולמים להיות בית עבור כל מי שרוצה לפגוש את עצמו. 
 

מדוע כדאי לי לבחור בעבודה קבוצתית כתהליך להתפתחות אישית? 
 

אנחנו נוצרים בקשר, נולדים בתוך קשר, נפצעים בקשר ונרפאים גם בתוך קשר. האדם הינו יצור חברתי ואנו יודעים כי לעבודה קבוצתית יתרונות רבים ותוצאות טובות. 
הטיפול מכוון להבנת קשייו של המשתתף ומעודד לשינוי קוגניטיבי, התנהגותי ורגשי,  והוא אינו קבוצת תמיכה. 

 

נמנה כאן מספר יתרונות בולטים לעבודה קבוצתית: 


פידבק מגוון: קבלת תמונת מצב מקיפה ורחבה יותר ביחס למצבו הכללי של המשתתף. בעוד שבטיפול פרטני, המטופל מקבל פידבק רק מהמטפל - כאן יכול המשתתף להיחשף למגוון רחב של פידבקים בנוגע למצבו הרגשי, התנהגותי ודרכי ההתמודדות שלו בסיטואציות שונות ומורכבות. 

למידה הדדית - פסיבית:  במפגש הקבוצתי יכול המשתתף להיחשף לדפוסי התנהגות, מבנה אישיות ודרכי התמודדות שונים של שאר חברי הקבוצה במצבי חיים שונים. כך, הוא יכול גם רק באמצעות הקשבה לפתוח צוהר לעולם חדש בעצמו, אליו הוא לא היה מודע בשיח פנימי אישי. 

תמיכה - באופן טבעי, טיפול קבוצתי מספק רשת רחבה יותר של תקשורת, מגע והכלה. 

התנסויות בזמן אמת - בעוד שבטיפול פרטני המטופל מעלה למודעות את דרכי ההתמודדות שלו במצבי חיים שונים ונדרש לבצע יישום של התובנות באופן עצמאי, כאן יכול המטופל, במסגרת בטוחה ויציבה, להתנסות בסגנון התנהגות חדש ולשים לב מה הוא מרגיש ביחס לשינוי שיצר. 

המפגש הבינאישי האינטנסיבי מאפשר לכל אחד מהמשתתפים להתנסות בזמן אמת ביצירת, שימור והתמודדות עם אינטראקציות בינאישיות ותוך-אישיות. 

למשל, אדם שמתקשה להתמודד עם עימותים במערכות יחסים שונות בחייו - יכול לתרגל התמודדות עם קונפליקטים במסגרת הקבוצתית ולקבל פידבק על האופן בו פעל הן מהמנחה והן משאר חברי הקבוצה. 

טיפול תחום בזמן - יש דד ליין לסיום, מה שמשפיע על האינטנסיביות של התהליך הפנימי ובאופן אוטומטי מייצר אצל המשתתפים האצה לעבר יצירת שינוי בדרך לחיים אותנטיים וטובים יותר - פנימה והחוצה. 

חסכון בכסף - הטיפול הקבוצתי זול משמעותית מטיפול פרטני. 

חוויה - כולנו יצורים חברתיים, אנו זקוקים לחברה בחיים שלנו. עבודה קבוצתית מספקת חוויה נעימה ועניין מעצם האינטראקציה הבינאישית. 

לסדנאות קבוצתיות או טיפול קבוצתי ישנם יתרונות רבים המאפשרים למשתתף לגלות, להיחשף ולתרגל התמודדות עם רגשות מורכבים וחיוביים כאחד.
מערכות יחסים הן חלק בלתי נפרד מחיינו - הן במסגרת העבודה והן במסגרת החיים האישיים והמשפחתיים שלנו.
ככל שנכיר את עצמנו לעומק, דרך אחרים ודרך התבוננות פנימית, נוכל להרגיש שלווים, מחוזקים ובעלי יכולת התמודדות בכל סיטואציית חיים שתבוא לפתחנו. 

הצוות שלנו

שירה אלמושנינו | מייסדת ובעלים

מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אמנויות, יועצת זוגית, בוגרת תואר בפסיכולוגיה ובעלת ניסיון עשיר ומגוון בהנחיית מעגלים קבוצתיים - בין היתר קבוצות טיפול, משימה, הדרכה, למידה ועוד. בעלת ידע רב בתחום בריאות הנפש. בין השנים 2014-2019 ניהלתי מקצועית את תחום השיקום החברתי בעמותת 'אנוש' - העמותה הישראלית לבריאות הנפש.

בשנים האחרונות, מנחה קבוצות רבות בנושאים מגוונים בתחום ההתפתחות האישית והרגשית - דימוי עצמי, מסוגלות עצמית, מציאת משמעות ואושר, חיבור פנימי והתבוננות תוך אישית ובינאישית ועוד. העברתי ובניתי תכניות הכשרה לצוותים מקצועיים רבים בנושאים שונים, בין היתר: מיניות בריאה ופוגענית, כישורים חברתיים, בניית תכנית התקדמות - מטרות ויעדים, ניהול צוות רחב, הנחיית קבוצות, למידה מהצלחות, שיקום בבריאות הנפש, עבודה עם קבוצת מתנדבים, תכנון והפקת אירועים, עבודה בצוות, ניהול מקצועי, התמקצעות בעבודה מרובת משימות, ניהול זמן ועוד.

קורסים והכשרות נוספות:
- ​קורס בסוגיות מרכזיות בנושא אינטימיות ומיניות, תאיר - מרכז סיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית.
- קורס מנהלי שיתוף ציבור, אתוס ניהול ואוני' בר אילן.
- מיינדפולנס למטפלים, מרכז גוף נפש, רמת השרון.
- שתיקה ושקט: עיונים במרחב שבין שתיקה, דומיה, נוכחות והיעדרות בשדה הטיפולי, ד"ר עודד ארבל, פסיכודהרמה.

אני מאמינה כי עבודה עם אנשים ואינטראקציות בינאישיות מפגישות אותנו עם עצמנו ומאפשרות לנו לחוות מנעד רגשות אינסופי. מפגשים קבוצתיים מעוררים אצל המשתתפים שיקוף והתבוננות פנימית, פסיבית ואקטיבית, אשר מניעה תהליכי שינוי בשלל תחומי חיינו.

דרך עבודה קבוצתית המשתתף נחשף לעולמות תוכן פנימיים של עצמו ושל האחר, מזהה את דפוסי ההתנהגות ודרכי ההתמודדות המאפיינים אותו, גם כאשר הוא בוחר להיות שותף שקט בקבוצה. היכולת לקבל ראי הן ממנחה הקבוצה והן משאר המשתתפים, מאפשרת לאדם לחקור ולהעמיק במבנה אישיותו ובו זמנית גם להתנסות ולתרגל מיומנויות חדשות במסגרת בטוחה, יציבה ומאפשרת.

בתוך מפגש קבוצתי אנו יכולים לאפשר לעצמנו להוציא החוצה תסכול, כעס, עצב, קנאה ובמקביל להרגיש שייכות, תמיכה והכלה.
מפגש קבוצתי, ובייחוד טיפול קבוצתי, מוכיח את עצמו כשיטת התערבות יעילה ביותר במשך שנים. החלום שלי הוא לאפשר לכמה שיותר אנשים לעבור דרך עצמם ולהתפתח. זה מרחיב את הלב כל פעם מחדש. 

WhatsApp Image 2019-09-30 at 14.18_edite
WhatsApp Image 2021-08-27 at 18.40.41.jpeg

חן ביטון | מנהלת פיתוח

בעלת תואר ראשון במדעי המוח
מנחת קבוצות מוסמכת ומחנכת למיניות בריאה 
וסטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית

 

אילנה שירה פרג'ון | פסיכותרפיסטית פסיכודינמית 

B.A בעבודה סוציאלית

M.S.W בעבודה סוציאלית קלינית 

לימודי תעודה בטיפול בנפגעות טראומה מינית

לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית

מטפלת פרטנית וקבוצתית

 

74342404_10217142774736127_3769941396996227072_o.jpg

יאיר פיינגולד | פסיכולוג ספורט

פסיכולוג ויועץ למקצועות הספורט והביצוע.
מלווה תהליכים אישיים וארגוניים, מרצה ומנחה.

 

יאיר.jpg

מה משתתפים בסדנאות אומרים על ״דופק״

"יכולת יוצאת דופן להניע אנשים לפעול באופן שונה מהמוכר להם, לקראת תהליך שינוי כללי או נקודתי. הכל באופן נעים ונוח שמרגיש טבעי, מתוך שינוי תפיסה ולא מתוך לחץ או כורח. בקטע של לשאול את עצמך 'איך לא חשבתי על זה עד עכשיו? זה הרבה יותר פשוט'. בקיצור- לכו! תעשו לעצמכם רק טוב!" 

צליל חודאדי

"הודיה לך שירה מעומק הלב, וגם לך בורא עולם, שבשיתוף פעולה מלא עזרתם לשחרר אדם, מכלא הצריך והחייב... עזרתם לו להיות אמיץ ועל הפחד להתגבר, עזרתם לו מהדימוי העצמי הנמוך להשתחרר. עזרתם לו רגע לחשוב לפני שהוא מגיב. עזרתם לו להרגיש עמוק בפנים, ליצור ולא להחריב. עזרתם לו על מועקות להתגבר, ובמקום להדחיק, אותם לשחרר".

 

שגית,סדנת "דיוקן עצמי"

כל כך הרבה אנרגיה, אור, חוסר בולשיט, רגישות וקסם בבנאדם אחד לא זיהיתי כבר המון שנים... אם אתם מחפשים פרסונה שתרים לכם אחלה קבוצה, למפגש חד פעמי או סידרה, או מתעניינים בהתפתחות אישית בזירה קבוצתית- היא בדיוק האדם שאתם מחפשים.

שחף רם -און