Reflection Through Broken Glass

דיוקן עצמי | סדנה בת שישה מפגשים בנושא דימוי עצמי

מנחת הסדנה:

שירה אלמושנינו, מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אמנויות, יועצת זוגית, בעלת ניסיון עשיר בתחום בריאות הנפש והנחיית הקבוצות.

בעלים ומקימה של "דופק".

שירה .jpg

רוצה שניצור איתך קשר טלפוני?

מתי בפעם האחרונה שאלת את עצמך "מי אני?"

דימוי עצמי הוא דיוקן עצמי שאדם יוצר, בדרך כלל לא במודע, כדי לאפיין את עצמו דרך תכונות אופי, תכונות פיזיות, מיניות, מעמד משפחתי, חברתי, כלכלי, רמת אינטליגנציה וכו'.

לכולנו יש דימוי עצמי. ותמיד מדובר בדיוקן מורכב, שמשתנה עם השנים. 

הדימוי שלנו מושפע מאירועי חיים שעברנו בדרך (פרידות, פגיעות, הצלחות, כישלונות, אכזבות או הצלחות) אשר מייצרים דפוסי התנהגות שונים - חלקם משרתים אותנו וחלקם מייצרים חסימה בדרך, גם מחשבות מגבילות, התרבות שגדלנו לתוכה וזו שבחרנו לעצמנו, הסביבה החברתית והמשפחתית שלנו ועוד. כל אלה משפיעים על הדימוי העצמי. 


הדימוי העצמי שלנו משפיע רבות על מערכות היחסים בחיינו. קודם כל עם עצמנו, וכמובן גם עם אחרים. 

במקביל לדימוי העצמי שלנו, ישנו הדימוי שאחרים יוצרים בנוגע אלינו. וגם דימוי זה מורכב וגם הוא דינמי. וגם בנוגע לדימוי שיש לאחרים בנוגע אלינו, ובנוגע לפער בין הדימוי שלהם אותנו לדימוי העצמי שלנו, יש לנו עצמנו דימוי... וגם בנוגע לדימוי שאנשים שאינם מכירים אותנו היטב מגבשים בקשר אלינו ובנוגע לפער שבין דימוי זה לדימוי שיוצרים לגבינו אנשים שכן מכירים אותנו היטב, גם בנוגע לזה יש לנו מחשבות ותובנות ודימוי.

תסבוכת דימויים ודיוקנאות ודיוקנאות של דיוקנאות ודימויים בנוגע לדימויים. 

אם תשאל את עצמך "מי אני?" ו"מה אחרים חושבים עליי?" תקבל שתי תשובות העוסקות בסוגיית הדימוי העצמי שלך, בהן נגע במסגרת הסדנה "דיוקן עצמי". 
 

נושא הדימוי העצמי הוא הליבה של כל מה שקשור בהתפתחות אישית.

הדימוי שלנו יושב ב"לא מודע" שלנו והוא משפיע על תוצאות ומטרות שאנו רוצים להשיג בחיים במגוון תחומי חיים.

אם הדימוי העצמי שלנו "לא מכויל טוב" - נתקשה מאוד בהשגת המטרות שהצבנו לעצמנו.

האם ניתן לשנות תפיסות מוקדמות לגבי עצמנו?
בהחלט כן, אך נדרשת עבודת עומק משמעותית הכוללת בין היתר קידוד התנהגויות מחדש.

סדנת "דיוקן עצמי" מאפשרת לך ליצור דיוק ובהירות בהגדרה העצמית שלך, לשנות דפוסי התנהגות וחשיבה לא מיטיבים ולעלות עוד שלב במדרגת ההתפתחות האישית שלך. 

מוזמנים לצלול יחד איתנו אל תוך זירה מנטאלית זאת, למשך 6 מפגשים של פעם בשבוע. 

מדובר בסדנת עומק מרתקת  של התפתחות רגשית-אישית, בתוך מרחב בטוח המאפשר התנסות חווייתית ומלמדת של דינמיקה קבוצתית. בסדנה זו ייעשו התערבויות דינמיות וישולבו כלים מעולם הטיפול באומנויות

 

למי הסדנה מתאימה?
כל אדם שמעוניין ובשל להתבונן לעומק אל מרחבי נפשו, במסגרת קבוצה אינטימית. 

מנחת הקבוצה תעבוד עם כל אדם בהתאם לנקודת ההתפתחות בה הוא נמצא. 

משתתפי הסדנה ימלאו שאלון היכרות אישי ובמידה ולא יימצאו מתאימים לתהליך - ניצור עמם קשר. 

 

משתתפי הסדנה כותבים:

"וואו איזה דברים עלו פה. מומלץ לכל מי שרוצה לעשות עבודה עמוקה עם עצמו בזמן יחסית קצר. שירה מדהימה, מנוסה, רהוטה, מאפשרת ועוצרת, שואלת שאלות מדויקות. פשוט חוויה מומלצת"

"בואו נמשיך להתחבר לרגשות. אני אוהבת כל אחד מכם. משתפת שמשהו בי אחר היום. אני נינוחה יותר וגם עירנית יותר. אוהבת יותר וגם מעשית יותר. רואה יותר בחדות וגם מאפשרת לעצמי לנוח. אותנטית קוראים לזה?"

"מבחינתי, הקבוצה ענתה על המטרה להכיר את עצמנו טוב יותר ולעזור לעצמנו להשתחרר מדפוסים שלא טובים לנו ומגבילים אותנו, מתוך בחירה, מבפנים, דרך המראות וההשתקפויות בחברה הקטנה שבנינו"

"הודיה לך שירה מעומק הלב, וגם לך בורא עולם, שבשיתוף פעולה מלא עזרתם לשחרר אדם, מכלא הצריך והחייב... עזרתם לו להיות אמיץ ועל הפחד להתגבר, עזרתם לו מהדימוי העצמי הנמוך להשתחרר. עזרתם לו רגע לחשוב לפני שהוא מגיב. עזרתם לו להרגיש עמוק בפנים, ליצור ולא להחריב. עזרתם לו על מועקות להתגבר, ובמקום להדחיק, אותם לשחרר"

"אם בהתחלה הגעתי בציפייה לפתור בעיות או עניינים לא פתורים או לפחות לחפור בהם - היום הרגשתי שאני פשוט נהנה מהחברה הפתוחה, המשתפת והמורכבת-לכן-מרתקת. אם יש תובנות, ויש, הן מגיעות כבונוס על הדרך.כבר לא צריך סיבה כדי לבוא".

*שמות הממליצים חסויים כדי לשמור על פרטיותם.

 

לוגו מתוקן -  שקוף דופק.png