סדנה | כשמיינדפולנס ופסיכודרדמה נפגשים

מועד פתיחת הקבוצה נדחה עקב הקורונה -
השאירו פרטים ונעדכן אתכם בקרוב...
מיקום: בית אלפא 17, תל אביב
מחיר: 180 ש"ח לאדם למפגש 
4 מפגשים סה"כ
 
זֶה לֹא הַיָּם \ לאה גולדברג
זֶה לֹא הַיָּם אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ,
זֶה לֹא הַתְּהוֹם אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ,
זֶה לֹא הַזְּמַן אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ
זֶה – אָנוּ שְׁנֵינוּ אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ.
(מתוך "עם הלילה הזה", הוצאת "ספריית הפועלים" ,1964)
 
בסדנה זו נחבר בין שני עולמות שלעיתים מתחברים ולעיתים מתבוננים בצורה שונה מאוד על המציאות שמסביבנו.
הפסיכודרמה והמיינדפולנס.
הפסיכודרמה מבוססת על האמונה שבכל אדם יש מן הכוח הבורא והיוצר. כדי להגיע למפגש עם היצירתיות, על האדם לגלות את מקורות הספונטניות שלו . המיינדפולנס (קשיבות) הינה תשומת לב למתרחש בגוף-רגש-תודעה ברגע הנוכחי, באופן מקבל ולא שיפוטי.
המיינדפולנס  מתרחש בתוך תיאטרוני הנפש הפנימיים והאדם "פוגש את עצמו" דרך התרגול וההקשבה למה שעולה ברגע הזה ועל ידי הכרת אותם דפוסי חשיבה ושינוי הגישה אליהם. הפסיכודרמה גם היא רואה בדפוסים הקבועים של התגובה שלנו לאירועים ואנשים את מקור הסבל בנפשו של האדם.
יעקב לוי מורנו הגדיר סיטואציה החוזרת שוב ושוב בחייו של האדם כ"מוצר תרבותי שמור".

למי הסדנה מתאימה?
הסדנה מיועדת לכל מי שרוצה לחקור ולהכיר את דפוסי התקשורת שהוא מנהל מול האנשים שממולו, ולבחון היכן נכנסים דפוסי פעולה שכבר לא משרתים אותו יותר.
הפסיכודרמה הקשובה מביאה אספקט של שהייה בדבר בלי שיפוטיות ומתוך חמלה כלפי עצמנו, ומאפשרת לנו לראות את הדפוסים הקבועים והלא מיטיבים שלנו באופן משוחרר ומשחרר.

מה נעשה בסדנה?
בסדנה נפגוש את המקומות של המשתנה אל מול הבלתי משתנה, ונחקור סיטואציות בחיינו בהם הדפוסים ודרכי המבט שלנו בתוך מערכות יחסים מעכבים אותנו בביסוס תקשורת מועילה יותר עם הסובבים אותנו. החקירה תעשה דרך התבוננות ותרגול מעולם המיינדפולנס תוך שימוש בכלים מעולם הפסיכודרמה והטיפול באמנויות.

מנחה הקבוצה: 
יגאל בן אהרון – MA בטיפול באמנויות, מטפל בפסיכודרמה, מוסמך סמינר הקיבוצים. מדריך הורים, מוסמך מכון אדלר. חבר ביה"ת – ארגון המטפלים בהבעה ויצירה בישראל. מנחה קורסי מיינדפולנס, בהכשרת מכון מודע מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.