top of page

ייעוץ זוגי

מערכות היחסים שלנו עם עצמנו ועם האחר משפיעות באופן משמעותי על איכות החיים שלנו. 
זוגיות טובה ובריאה עם עצמי, יכולה לאפשר גם זוגיות בריאה כזו עם האחר. כאשר אנחנו לא מחוברים לרצונות ולצרכים הרגשיים או הפיזיים שלנו, אנחנו חשים תסכול וחוסר שביעות רצון ממערכת היחסים הזוגית. אנחנו מתקשים להבין מדוע אירועים מסוימים "מקפיצים" אותנו, פוגעים בנו או לא מאפשרים לנו להרגיש נינוחים במרחב שאמור להיות הכי בטוח ומאפשר בשבילנו. ובהתאמה, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו פועלים מתוך מערכות ההגנה שלנו כדי לשמור ולהגן על עצמנו מפני דבר מה הנחווה כאיום. 

בתוך מערכת יחסים זוגית דברים רבים יכולים להפר את השלווה הפנימית ולהיחשב כמאיימים: נישואין, פרידה, בגידה, גירושין, אובדן התשוקה והמיניות, אובדן האינטימיות והתקשורת, תקיעות, עימותים, קונפליקטים פנימיים חד/דו צדדיים, סביבה לא תומכת, הורות, שעמום ושגרה, משבר אמצע החיים, ועוד משברים שונים. 

 

מצב משברי שכזה בתוך מערכת היחסים מערער את היציבות שלנו ופעמים רבות משבש את שגרת יומנו ומצבנו הנפשי. מערכת יחסים זוגית טובה ובריאה היא כזו המאפשרת לנו להתבונן על עצמנו יחד עם שותף אהוב ולמצוא יחד את הדרך לצלוח את המשבר ולגדול ממנו. אף אחד לא מלמד אותנו בשום שלב בחיינו מהי זוגיות ואיך להתנהל בתוכה. פעמים רבות, בני הזוג שלנו משקפים לנו מודלים זוגיים ומשפחתיים אליהם נחשפנו במהלך חיינו.  

 כדי לייצר מערכת יחסים זוגית בריאה אנו נדרשים בראש ובראשונה - לזהות. לזהות מה מפריע לנו, לתת לזה מילים ותיאור. הדבר השני הוא להבין. להיות מודעים לרגשות שלנו, לתפיסות המוקדמות שלנו, לדפוסי ההתנהגות והחשיבה שלנו. כל זה קורה במערכת היחסים ביני לבין עצמי. לאחר מכן, אנחנו צריכים לתקשר לפרטנר/ית שלנו את הרגשות, הצרכים והרצונות באופן כזה שיאפשר העמקה של האינטימיות הרגשית וקפיצת מדרגה בשלבי התפתחות הקשר. לעתים, הפעולה מאיימת גם כן (אם אשתף באמת את מה שעל לבי, היא תישאר איתי? אני אפגע בו?)

ניסיון החיים ומחקרים רבים מלמדים אותנו כי אם לא נעבוד על מערכת היחסים עם עצמנו ועל הזוגיות, אנחנו ניפגש שוב ושוב עם אותם אתגרים ואותן בעיות, וכך נייצר מערכת יחסים שיש בה תסכול רב. פנייה לאנשי מקצוע לקבלת עזרה יכולה להציל את מערכת היחסים. וכמו כל דבר שאנחנו רוצים להציל, ככל שנפנה מוקדם יותר - הסיכוי להצלחה יגדל. 

מה זה ייעוץ זוגי ואיך זה עובד?

ייעוץ זוגי נועד לאפשר לבני הזוג מרחב בטוח ומאפשר להתפתחות, כנות וחיזוק מערכת היחסים.
תהליך הייעוץ צריך להיות אובייקטיבי כלפי כל פרט וטובתו האישית, ובו זמנית להחזיק גם את טובת הצלחת הקשר. 
בני הזוג יהיו היחידים שיקבעו מה המסלול בו הם בוחרים ללכת. 

במסגרת הייעוץ, בני הזוג יזהו, יבינו ויתקשרו את דפוסי ההתנהגות והמחשבה שלהם. בעקבות כך, הם יסגלו לעצמם דרכי התמודדות ותקשורת חדשים עם מצבים משבריים. 

 

רוב הפגישות תהיינה משותפות ועם זאת, יתקיימו מספר פגישות פרטניות עם כל אחד מבני הזוג - לפי הצורך. 

הפגישות מתקיימות אחת לשבוע, ואורכן כשעה. 

מחיר: 350 ש"ח לפגישה. 

מי מלווה אותי? 

שירה אלמושנינו - בעלים ומייסדת של "דופק", מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אמנויות,
מלווה תהליכי התפתחות אישיים בקבוצה ובאופן פרטני. יועצת זוגית. 
בעלת תואר בפסיכולוגיה והנחיית קבוצות. ניסיון רב בתחום השיקום בבריאות הנפש.

"מאז שאני זוכרת את עצמי כילדה ועד היום, מערכות יחסים ריתקו אותי במיוחד. זו הסיבה שבחרתי לעסוק בעבודה קבוצתית. נולדנו מתוך קשר ולתוך קשר, ואנחנו מתפתחים בתוך קשרים. אני מאמינה שאנשים שונים שנכנסים לחיינו, ובייחוד בני זוג, מפגישים אותנו עם הנפש שלנו באופן אחר, ואין דבר מרתק ומרגש יותר מלגלות את עצמנו, בטח ובטח יחד עם אנשים שאנחנו אוהבים". 

רוצים לקבוע שיחת ייעוץ טלפונית לבדיקת התאמה?

bottom of page